تبلیغات
دانلود نرم افزار و آهنگ و سرگرمی - ترفندهای ویندوز

بوت شدن سریع ویندوز :

یک ویژگی جدید در ویندوز ایکس پی این است تمام فایلهای بوت را در کنار یکدیگر قرار میدهد و باعث یک بوت سریع تر میشود .

به صورت مادرزاد این گزینه فعال است اما در بعضی از نسخه های ویندوز این طور نیست برای به کار انداختن  آن به رجیستری رفته و به کلید زیر بروید :

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\/Microsoft\Dfrag

متغیر  BootOptimizeFunction را پیدا کرده و روی آن کلیک راست کرده و سپس از منوی آن گزینه modify  را برگزینید و سپس مقدار آن را به Y  تغییر دهید تا فعال شود.


 نمایش دادن پیغام در هنگام بالا آمدن ویندوز  xp  :

اگر بخواهید در هنگام بوت شدن ویندوز ایکس پی یک پیغام خوش آمد گویی یا هر پیغام دیگری که لازم باشد به اطلاع کاربران برسد به نمایش در آید به این ترتیب عمل کنید :

به کلید زیر بروید :

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\WindowsNT\Current Version\Winlogon

کلید  legalnoticecaption  را با هر اسم دیکری که میخواهید روی پنجره پیغامتان باشد عوض کنید . کلید  Legalnoticetext  را به هر پیغامی که میخواهید دردل پنجره ی پیغام به نمایش درآید تغییر دهید کامپیوترتان را از نو بوت کنید تا تغییرات را ملاحظه نمایید.


حذف کردن برنامه هایی که پاک نمیشوند !

به دلایلی که برای ما معلوم نیست بسیاری از برنامه ها به طور کامل پاک (uninstall  ) نمیشوند در نتیجه بسیاری از کاربران سعی می کنند با حذف پوشه یا شاخه آن برنامه مقدمات پاک شدن آن را انجام دهند اما نام چنین برنامه هایی برای همیشه در فهرست

Add\Remove Program  باقی خواهند ماند برای آنکه فهرست این برنامه ها را از بین ببریم باید از رجیستری استفاده کنیم :

ابتدا به کلید زیر بروید :

HKEY_LOCAL_MACHINE\Microsoft\Windows\Curent Version\uninstall

و سپس کلید متناظر با این کلید را باز کنید و حالا برنامه هایی را که نمی توانستید پاک کنید را از این جا حذف کنید تا برای همیشه از بین بروند.


رجیستری چیست؟

 رجیستری پایگاه داده ای است با پیکر درختی  که در آن اطلاعات مربوط به کامپیوتر ، کاربران ، ابزار جانبی متصل به کامپیوتر و نوع سیستم عامل آن.
 برای وارد شدن به رجیستری باید ابتدا به منوی Start  رفته و سپس گزینه ی Run  را انتخاب کنید و در کادر مربوط به آن عبارت RegEdit  را تایپ کنید و گلید enter را فشار دهید
 در رجیستری واژه هایی وجود دارد که شما باید آنها را بدانید :
1-    کلید :
شاخه هایی که در سمت چپ پنجره ظاهر شده اند را کلید میگویند که یک کلید میتواند حاوی چند زیر شاخه باشد به عنوان مثال زیر کلید Software  یکی از زیر کلید های کلید Hkey_Current_user میباشد .
2-    داده یا متغیر :
به رشته ای از اطلاعات که در ناحیه سمت راست پنجره قرار میگیرد و محتویات کلید جاری را مشخص میکند داده یا متغیر میگویند یک داده از سه قسمت تشکیل میشوند : نام ، نوع داده یا متغیر و خود داده!افزودن پسورد دوم برای ورود به ویندوز xp

در ویندوز xp میتوانید قبل از فعّال شدن هر حساب کاربری (user ) ها پسورد دیگری قبل از همه این ها قرار دهید. انتخاب این پسورد سبب خواهد شد تا دیگران قبل از ورود به ویندوز از دو سپر امنیتی عبور کنند. برای اضافه نمودن این پسورد به ویندوز مراحل زیر را دنبال کنید.

۱- در کادر محاوره ای Run عبارت syskey را تایپ کنید و سپس OK نمایید.

۲- در پنجره ظاهر شده با سر برگ securing the windows xp account data base روی گزینه update کلیک نمایید.

۳- حال در قسمت password startup پسورد دلخواه خود را وارد کنید و پنجره را با OK ببندید.

۴- در صورت لزوم می توانید در قسمت system generated password پسورد را بر روی floppy disk ذخیره نمایید تا بتوانید فقط با آن قادر به عبور باشید.

از این پس زمانی که سیستم روشن و یا ریبوت شود پسورد امنیتی قبل از ورود به حساب های کاربری ظاهر می شود و برای ورود از شما پسورد درخواست میکند.

توجه: اگر پسورد را تا ۳ مربته اشتباه وارد نمایید سیستم ریبوت خواهد شد.